Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Але зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати , проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини.
    Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, почувши рідне слово. Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.  Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією.   Це великий  скарб, який треба шанувати, берегти  і  розумно  збагачувати.

 

    З нагоди свята у школі відбувся захід  «Її величність - Мова», який провела бібліотекар Євтушенко І.В. На святі звучали вірші, пісні, гуморески рідною мовою,  поетичні перлини про мову від майстрині слова, вчителя української мови та літератури Ольги  Фесенко.   Вчителі мови та літератури  Мартиненко Г.О. та Фесенко О.М. провели цикл уроків «Рідна мова - серця мого подих», де учні відгадували загадки, ребуси,  кросворди, виконували цікаві вправи. Вкотре всі переконались, що наша мова найпрекрасніша й наймилозвучніша в  світі, говорити українською - це престижно і модно!

   З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка , виявлення творчо обдарованої  молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні у 2010 році було започатковано Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка.   
   Великий Кобзар з повагою ставився до мов і культур інших народів і вважав , що кожна освічена людина повинна  знати свою рідну мову. Слова великого поета аніскільки  не  втратять своєї актуальності й сьогодні «І чужому научайтесь,й свого не цурайтесь».

 

    10.11.2021 у   КЗ «Новомиколаївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» відбулося урочисте відкриття І етапу цього конкурсу, у якому взяли участь  учні 5-11 класів.


    Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Це свято було засновано указом президента  Леоніда Кучми №1241/97 від 9 листопада 1997 року. Його дата - день памяті преподобного Нестора Літописця, послідовника  творців словянської абетки Кирила та Мефодія.

      Учні та вчителі КЗ «Новомиколаївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» не залишилися осторонь цієї події.   У закладі було проведено рід заходів, присвячених рідній мові.


 Протягом тижня в КЗ «Новомиколаївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено ряд виховних заходів до 150-річчя  з дня народження Лесі Українки. Ювілейний рік Лесі Українки – це нагода привернути увагу до творчості письменниці й актуалізувати її спадок.

   Учні  3-9 класів, залюблені у Лесине слово , читали  її поезії, прозу.  Відвідали  кінозал «Обличччя  історії. Леся Українка», та познайомитись з виставкою юних художників , які виконували ілюстрації до віршів поетеси. Знання учнів поповнились цікавим матеріалом , вони усвідомили, що  життя   поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах .

  На уроках працювала літературна студія. В 3 класі  проведено виховний захід «Оспівування  природи рідного краю у творах Лесі Українки», вчитель Годованець Н.І.. У 4 класі пройшов урок «На гостини до Лесі», вчитель Коноплянко К.В. Цикл уроків «Зірка на ім’я Леся»  у 5,6,7,9 класах провела вчитель української мови та літератури  Мартиненко Г. О.


   21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Святкування цієї визначної дати відбулося і у КЗ « Новомиколаївському ЗЗСО I -III ступенів».

  Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

  Напередодні свята учителями української мови проведено «диктант єдності».  Для учнів початкової ланки педагог-організатор Остапенко Л.О. та класні керівники підготували усний журнал «Квітни, мово, солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Під керівництвом Євтушенко І.В. у шкільній бібліотеці з вуст найменших учнів школи палко і трепетно звучали віршовані рядки про мову.

  Урок української літератури «Молитвою до мови» провела з учнями вчитель Фесенко О.М. , яка розповіла учням історію виникнення свята, і коли його почали відзначати в Україні. Вона також наголосила на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Продовжили урок читці віршів про мову.

  З учнями 5 класу учителем Мартиненко Г.О. проведено урок – квест з української літератури , з метою виховання в учнів любові до української мови, патріотизму, гордості за свою Батьківщину. Із уст дітей лунали українські пісні, поезії, притчі, легенди.

  З метою допомогти дітям зрозуміти, що без рідного слова, без рідної мови нема роду, немає народу, збагачувати знання учнів про мову, виховувати почуття любові до материнської мови , з учнями 6 класу була проведена мовна вікторина «Подорож океаном рідної мови».


Відеоролік "Митці рідного краю"

«Сценарій виховного заходу до Дня писемності

 

"Свято рідної мови»

 


Сценарій свята до Дня української писемності і мови

«Слово наше рідне – слово українське»


ВІКТОРИНА ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

(У МЕЖАХ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ)

 

«ЗНАВЦІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ»


Лекторій для батьків

 

«Як правильно говорити  українською»

Електронна адреса: novom-shkola@ukr.net

Дизайн сайту: kolesnikov-artem@mail.ua

 

 

Контактний телефон: 0619-498-445