З давніх -давен школа завжди була осередком знань, світочем здобутків і умінь. Новомиколаївка  пам’ятає і довоєнну школу, будівля якої збереглася до сьогодні (зараз це навчальний корпус нині діючої школи – інтернату), пам’ятає її директорів: Мусія Юхимовича Мироненка,  Степана Івановича Скидана. А в 1960 році гостинно відчинила двері так звана «зелена» школа, директорами якої були Володимир Петрович Фесенко, Василь Петрович Воблий та Аркадій Петрович Півень. Але сільчани з нетерпінням чекали побудови нової школи.

Диво сталося.

16 січня 1990 р. відбулися урочисті входини до нової будівлі  Новомиколаївської  загальноосвітньої  школи . Це була велика радість не тільки для учнів та працівників , а й для всіх жителів селаадже їхні діти та онуки навчатимуться в цій школіДиректором нової школи був Півень Аркадій Петрович,а з 2002 року   цю посаду зайняла Середняк Валентина Олександрівна, яка є керівником і до цього часу. На даний момент в школі навчається 178 учнів, працює 25 педагогічних працівників. Вищу категорію мають 11 учителів, педагогічне звання «старший учитель»-7.

В школі впродовж останніх двадцяти  років діє історико-краєзнавчий музей, якому присвоєно звання «зразковий», його керівником є вчитель їсторії   Хавер Надія Петрівна.

Багато  здобутків досягла наша школа за час свого існування. Неодноразово вона була переможцем районного конкурсу за звання «Кращий навчальний заклад».

Зростав і професійний рівень  працівників школи . Свого часу перемогу у районному конкурсі «Учитель року» здобули вчитель фізичної культури Негруля Михайло Петрович, вчитель зарубіжної літератури Вороніна Ірина Анатоліївна, а в конкурсі «Класний керівник року» -  Фесенко Ольга Миколаївна.

Учні нашої школи  перемагали у різноманітних конкурсах районного, обласного та Всеукраїнського рівнів, зокрема, еколого- натуралістичного напрямку: «Галерея кімнатних квітів», «Птах року»; суспільно- гуманітарного напрямку: «Космічні фантазії», «Люби і знай свій рідний край»…; у конкурсі учнівської творчості  в номінаціях « Література» та «Історія». Школа мала переможців районного і обласного рівнів в олімпіадах, МАНі з біології, української мови та літератури, фізики, англійської мови, трудового навчання.

Цікавою сторінкою в житті школи був акробатичний гурток  під керівництвом Негрулі Михайла Петровича, який став візитівкою навчального закладу і радував глядачів своїми виступами.

Відповідно до Закону України  «Про освіту» ,»Про загальну середню освіту» ,керуючись рішенням третьої сесії восьмого  скликання Семенівської сільської ради від 17.12.20202 №03-03/20  «Про перейменування закладів загальної середньої освіти  Семенівської  сільської ради та затвердження статутів та на підставі державної реєстрації  19 січня 2021 року  Новомиколаївську загальнооосвітню школу І-ІІІ ступенів  Мелітопольської районної ради Запорізької області  перейменовано  на  Комунальний заклад  «Новомиколаївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької  області.

Нині Новомиколаївський заклад освіти  докладає всі  зусилля аби зміцнити свої досягнення, прагне нових здобутків у навчанні і вихованні підростаючого покоління.