Робота з обдарованими дітьми

   Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його " локомотивом ". Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. За даними М.Карне, у шкільному віці виявляється 3-5% обдарованих дітей. Завдання вчителя вчасно побачити у свого вихованця обдарованість і постійно її розвивати, тому що людина, яка спеціально займається з дитиною, враховує її індивідуальні особливості й має у неї значний авторитет іноді відіграє найістотнішу роль у розвитку цих дітей. Успіхи у навчанні не завжди дають змогу встановити рівень обдарованості та прогнозувати її розвиток. Взагалі існує три типи обдарованості:

   Академічна обдарованість, яка являє собою яскраво виражену здатність навчатися. Учні такого типу обдарованості - улюблені учні в школі, жадані медалісти. Ця обдарованість допомагає згодом стати дуже непоганим, кваліфікованим фахівцем.

  Інтелектуальна обдарованість, - це, звичайно, не тільки і навіть не стільки здатність навчатися, скільки вміння думати, аналізувати, зіставляти факти, тобто виконувати складну інтелектуальну роботу. Вони вчаться іноді блискуче, іноді непогано, іноді чудово з одних предметів і погано з інших - усе залежить від їхнього ставлення до предмета й до викладача.

   Творча обдарованість - це те, що виявляється в нестандартному баченні світу, в нешаблонному мисленні. Саме такі творчі люди іноді дратують своїх співрозмовників.

    І, все ж, у всіх обдарованих дітей яскраво виражена пізнавальна потреба, що реалізується насамперед пошуком нових знань, задоволенням від розумової роботи, вони шукають для себе складної інтелектуальної роботи, для них саме вона є найбільшим задоволенням. Кожна обдарована дитина - індивідуальність, що потребує особливого підходу. Сприяння реалізації обдаруванню вимагає організації роботи, яка виходить за межі навчання.

Електронна адреса: novom-shkola@ukr.net

Дизайн сайту: kolesnikov-artem@mail.ua

 

 

Контактний телефон: 0619-498-445