21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Уперше його відзначили у 2000 році, й відтоді щорічно святкують 21 лютого.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України, Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

     Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови. Сьогодні наша велична і милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти і збагачувати материнське слово.

35 найкращих висловів про рідну мову

переглянути


20 лютого - День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні, серед них - студенти, вчителі, підприємці, пенсіонери, науковці, жителі міст і сіл, чоловіки і жінки.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».


Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. В Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля. Всі випробування афганської війни довелося пройти і нашим односельцям: Богданов С.В.

Гришко І.І., Ємець О.О., Лазарчук В.Г., Лісненко С.В., Небоян М.М., Угленко А.А., Сафронов С.М., Хруп В.В.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських  загарбників.

 


ТДАТУ - 90 років

    Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного створювався десятиліттями. 9 лютого 1932 року  Постановою  Наркомзему  СРСР на базі технікуму індустріалізації  сільського господарства  був створений  вищий заклад освіти – Мелітопольський інститут інженерів сільського господарства (МІІСГ), який став основою університету.

     Ю.Л.  Гринчак, колишній офіцера армії УНР, випускник  Всеукраїнського інституту народної освіти організував в Мелітополі профшколу, технікум і згодом «загорівся» ідеєю створити в провінційному Мелітополі сільськогосподарський інститут.  Він став його першим ректором в 1932-1937 рр. Нажаль, був репресований і  розстріляний.

     Під час Другої світової війни інститут був евакуйований до Ашхабада (Туркменія) і повернувся у Мелітополь тільки у 1944 році. У цьому ж році  він був перейменований  в Мелітопольський інститут  механізації сільського господарства (МІМСГ). Розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року  було реорганізовано у Таврійський державний агротехнологічний  університет (ТДАТУ).

     Наказом МОН  України від 7 лютого 2019 року за №149 Таврійському державному агротехнологічному університету  присвоєно ім’я відомого випускника  1959 .,Героя України, двічі Героя Соціалістичної Праці ДМИТРА МОТОРНОГО. У тому ж 2019 році для студентів механіко-технологічного факультету  заснована стипендія імені Дмитра Моторного.

    Зараз у ТДАТУ діють 4 факультети:

механіко- технологічний;

енергетики і комп’ютерних технологій;

економіки та бізнесу;

 

агротехнологій та екології.  

 

Посилання на сайт ТДАТУ ім. Дмитра Моторного   http://www.tsatu.edu.ua/


29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.

 

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Завдяки звитязі та сміливості українських патріотів наступ на Київ військ із Росії було зупинено на чотири дні. Це дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу, які визнали Україну самостійною державою. Серед сміливців, які вступили в бій, були військові і київські гімназисти та студенти. Їх було лише близько 500 чоловік, а ворогів – 5тис.  Бесіду «Пам’ятаймо про героїв Крут» з учнями старших класів  провела в музеї вчитель історії Н.О.Залєвська.


27 січня  - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла  Резолюцію,  у якій говориться, що «Голокост буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

 

В цей день вшановують євреїв, які загинули в концтаборах, гетто та були розстріляні в багатьох місцях масових розстрілів.  З 14 тисяч жителів Мелітополя і Мелітопольського району, яких убили нацисти в 1941-1943 роки біля с.Костянтинівка, більшість були євреями.  На фото єврейські діти з Мелітополя яких вбили окупанти.


 День Соборності України

 

     22 січня України відзначає День Соборності, приурочений до Акту обєднання цього дня Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

    Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої  родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є актуальним.

     На фото учасники акції «Живий ланцюг Соборності» в музеї.

 


День народження школи

 

16січня 1990 року відбулося відкриття нашої школи. За 32 роки діяльності школа дала знання  сотням учнів, які сьогодні  працюють, виховують своїх дітей, продовжують навчання у вузах. Багато з них приймали участь в організаційній роботі перед відкриттям музею в школі. Учні збирали експонати, реставрували їх, оформляли розділи експозиції. Вихованці краєзнавчого гуртка приймали участь у багатьох заходах, зокрема зустрічах.  Музей відвідали представники Національних меншин М.Мелітополя, кандидат історичних наук, директор Запорізького обласного центру «Спадщина» Ю.І.Щур, громадяни Словаччини: професор Марія Шихова, лікар Рената Станьова та міністр сільського господарства Ян Вайс, відомі краєзнавці Мелітопольщини, нащадки менонітської родини Дік з Німеччини та ін.


День памяті захисників Донецького  аеропорту

   

  16 січня в Україні відзначають День памяті захисників Донецького аеропорту, які стояли за нього з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015року – 242 дні. «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

    «Кіборги» вистояли, не встояв бетон», - фраза, яка ввійшла в історію разом із подвигом українських бійців. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт , загинули більше 200 військових. Кіборги стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. На честь відважних воїнів Національний Банк України випустив пам’ятні монети номіналом 10 грн.

 


Різдвяні свята

 

 

     За давньою традицією,різдвяне святкування починається Свят - Вечором, або ж  Надвечір’ям  Різдва Христового, що припадає на 6 січня. Цей день - один із найбільш шановних днів для всіх  християн – і східного,і західного обрядів – та одне з найважливіших родинних свят, коли уся сімя  збирається за одним столом.

     Вважається, що до Різдва обов’язково потрібно зробити прибирання в домі і приготувати 12 пісних страв. Вечеря на Свят вечір має бути пісною, а головною стравою є кутя. На столі повинен  стояти Дідух – на добро та достаток. День має свої традиції, прикмети та головні атрибути свята – колядки.

   За тиждень після коляди, на передодні Нового року (за старим стилем), - Щедрий вечір. Це залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем  - це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер маємо Щедрий вечір, або свято  Меланки.

 

    Хрещення Господнє  - третє і завершальне велике свято різдвяно- новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко – католицькі християни відзначають його 19 січня.


Новорічне привітання.

 

До музею завітали Дід Мороз і Снігуронька. Вони привітали молодшу групу вихованців гуртка «Юні краєзнавці», а також  активних збирачів старожитностей. Дід Мороз і Снігуронька подякували учням за зібрані  ялинкові прикраси минулих років і побажали веселих новорічних канікул.


Заснування музею

Новомиколаївський  історико – краєзнавчий музей був заснований 25 грудня 1999 року. В 2002 році, за підсумками Всеукраїнського конкурсу «Хліб – це життя» музей було нагороджено Почесною грамотою Міністерства Освіти та Національного музею Хліба.

2011 році МОН музею було присвоєно звання «Зразковий музей».

2016 році звання «Зразковий музей» було підтверджено МОН.

2019 році, в результаті Всеукраїнського огляду музеїв закладів освіти, музей нагороджено Грамотою департаменту освіти і науки ЗОДА.

За 22 роки укомплектовано 19 розділів музейної експозиції, зібрано колекції годинників, монет і банкнот, значків та календарів. Всього в музеї наявні 1565 експонатів.

На базі музею працювали гуртки «Юні музеєзнавці» та «Юні краєзнавці». Вихованці гуртків приймали активну участь у обласних конкурсах «Твої герої, Запорізький краю», «Спадщина Запорізького краю», «Пам’ятки Запорізького краю» та Всеукраїнських експедиціях, конкурсах, акціях краєзнавчого спрямування. За останні 5 років вихованці посіли 15 призових місць (І, ІІ, ІІІ) на  обласних  етапах  Всеукраїнських та обласних конкурсів науково-дослідницьких робіт і ІІІ місце в Україні. (2018)

           Гості музею – односельці, вчителі району, колишні випускники і вихідці з нашого села, керівники району і області, громадяни України з різних областей та громадяни іноземних держав. У нашому музеї побували відвідувачі з Грузії, Німеччини, Словаччини,  Канади,  Білорусії та РФ.

 

 


Ляльки-мотанки мелітопольської майстрині

      Мотанки- давні родинні обереги українців, вони уособлюють собою єднання зв’язків поколінь. Перші мотанки, зявилися  приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. Їх майстрували з домотканого полотна, фарбували соком буряка, бузини, пасльону тощо.

     Наталія Юріїівна Бернага, жителька Мелітополя, вирішила відновити  забуту традицію. І ось  вже 2 роки «крутить» мотанки, проводить майстер –класи в бібліотеках, учбових закладах, дитсадочках, громадських організаціях. У майстрині  вже зібралася справжня колекція  - понад дві сотні ляльок:Берегиня, Травниця, Україночка та ін..  Наталія Юріївна демонструвала свої мотанки на виставках в Мелітополі та Запоріжжі. Разом з однодумцями підтримує ідею створення в Мелітополі музею ляльки-мотанки. 


                                                                                             День Святого Миколая

   19 грудня- День Святого Миколая (Зимовий Миколай). Це день святкування та вшанування пам'яті  Святого Миколая. Католики відзначають це свято 6 грудня, а православні – 19 грудня. Організатори  Костенко Х.В. і Філімонова В.І. організували та провели свято для учнів молодших класів. Маленькі глядачі були дуже раді  зустрічі з Св. Миколаєм, Зимою та Ангелами.  За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки  під подушками. Тому вони вірять у диво і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, вдовами, допомагає бідним у скруті. В пам'ять про милосердя Святого Миколая  , цього дня відзначається  Міжнародний  день допомоги бідним.


14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Цього дня Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу радіації. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. Серед ліквідаторів були й наші односельці: Ткаченко Аркадій Олексійович, Кіданов Валерій Васильович та Шевченко Володимир Ілліч. Вони втратили здоров’я, їхнє життя передчасно обірвалось.             

    В 2018 році в Мелітополі реконструювали пам’ятний знак ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.  Цього року в нашому селі теж відкрито пам’ятний знак до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.


Вечорниці на Андрія

 

     13 грудня, в день Святого Андрія Первозваного, за народною традицією, святкують Калиту. Головний атрибут свята – Калита, обрядове печиво  схоже на сонце. За допомогою червоного дівочого пояса або стрічки калиту підвішували до    сволока , а молодь співала: 

«У небо, наша калита, у небо,
А ти, сонечко, підіймись
Та
на нас подивись.
Ми калиту чіпляємо.
На місяць поглядаємо,
Свою долю-радість закликаємо…»

На вечорницях співали, танцювали, жартували, та головним дійством була забава «Кусання Калити». Калиту намагалися вкусити, але так, щоб не  чіпати руками. Хто не зміг – тому сажею малювали лице. Того, хто зміг вкусити калиту, вважали вправним і щасливцем долі. А ще дівчата ворожили,  варили вареники і обовязково серед них, для жарту, був один з мукою. Вихованці гуртка «Юні краєзнавці» в музеї інсценували головні дійства молодіжних вечорниць на Андрія.


Всесвітній день української хустки

Вже третій рік цього дня відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році за ініціативи депутатки Вінницької обласної ради, Президентки Міжнародного клубу успішних жінок України Людмили Станіславенко.

В музеї відбувся флешмоб "Зроби фото з хусткою". Головною метою флешмобу є демонстрування зв’язку поколінь, об'єднання українок різного віку та національності з спільною метою - зберігати та відновлювати українські традиції. Адже з давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Ця традиція збереглася в Україні й донині. 


6 грудня - День Збройних сил України

         Це святковий день на честь ЗСУ, встановлений постановою ВР України 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня -  в день ухвалення 1991 року закону України «про Збройні  сили України». Збігається  з  початком Першого Зимового Походу армії УНР в грудні 1919 року. Цього року ЗСУ відзначають 30-ліття заснування. Збройні Сили України захищають територіальну цілісність і суверенітет нашої держави.

      Напередодні свята, під час уроку «Захист України», учні 10 класу відвідали музей і оглянули розділ експозиції «За Україну, за її волю». Вчитель Середняк  О.О. розповів учням про військові формування ЗСУ та про участь односельців в АТО-ООС.

 

 


Відео присвячене вшануванню  пам'яті  жертв Голодомору за участю керівника музею  Хавер Н.П.

переглянути 


      Кожного року, в останню суботу листопада, Україна вшановує память жертв Голодомору. Напередодні, 24-26 листопада, в музеї були організовані дні відкритих дверей. Для учнів школи було проведено тематичні екскурсії та бесіди: «Наше село в трагічні роки Голодомору»,  «Дитинство в голодні 1932-1933 роки», «Милосердя і гуманність під час Голодомору». 


Гості з Мелітополя

11 листопада музей відвідали працівники управління  культури Мелітопольської міської ради Тетяна Прусс і Владислав Зеленський та оператор Михайло Кругов. Керівник музею Н.П.Хавер познайомила гостей з історією діяльності музею. Вона провела для них оглядову екскурсію та більш детально інформувала гостей про розділ «Голодомор 1932-1933 років».

     Працівники управління культури Мелітопольської міської ради відвідали музей з метою підготовки відеофільму про трагічні події Голодомору в нашому краї. Вони записали в «Книзі відгуків» схвальний запис про музей.


До Дня захисника України в музеї було проведено для школярів екскурсії. Біля розділу «За Україну, за її волю» діти уважно слухали про земляків-односельців, учасників АТО-ООС: Науменка О.О., Найдьонова І.В., Самбура П.О., Черкашина В.В. Балухтіна В.В, Курінного О.Ю. та розглядали експонати. Учні з захопленням слухали про подвиг майора Євгена Сидоренка з Мелітополя, який нагороджений найвищою нагородою  - Золотою Зіркою Героя України.


Екскурсія для вихованців ГПД

На початку нового навчального року до музею завітали вихованці групи продовженого дня разом з вихователями С.М.Яровою та В.І.Філімоновою. Для них була проведена оглядова екскурсія. Малюків зацікавили такі розділи музейної експозиції: «Краса і велич природи», «Українська хата», «Розвиток сільського господарства», «Культура народів Північного Приазовя»


Наш земляк Євген Сидоренко - Герой України

В цей святковий день, наш земляк, полковник Євген Сидоренко був нагороджений Золотою Зіркою Героя України. Євген Анатолійович народився в Мелітополі, закінчив школу №23, потім Київське вище танкове інженерне училище. Після закінчення з відзнакою Академії Сухопутних військ в званні майора служив на сході Ураїни.  Є.А.Сидоренко виявив  патріотизм, сміливість, стійкість і талант військового в серпні 2014 року під Іловайськом. На захопленому російському танку Т-72  він самостійно (як механік і стрілець)  зупинив колону окупантів, дав можливість нашим військам зорієнтуватись і дати відсіч ворогу.  Через кілька днів на цьому ж танку від прикривав відхід наших військ, а потім, маючи контузію і перелом, разом з бійцями 30 км виходив з оточення. Відважного героя за цей подвиг нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст., а також присвоєно Звання «Народний Герой України». Зараз він є заступником начальника Центрального бронетанкового управління ЗСУ.  Герой України полковник Євген Сидоренко сказав: «Я вдячний усім, хто був поряд зі мною того пекельного серпня 2014 року».

Батьки Є.А.Сидоренка мешкають в Мелітополі. Дружина Олена — військовослужбовець. Донька Анастасія вступила на навчання у військове училище. Молодший брат, Сергій Сидоренко, служить у військах протиповітряної оборони, підполковник, учасник АТО. Пишаємося нашими земляками-захисниками!


   За традицією в Міжнародний день музеїв до Новомиколаївського історико-краєзнавчого музею завітали ветерани праці с.Новомиколаївка. Багато років Гібалова Н.А, Четвертак Л.С., Четвертак К.Я., Середа О.К., Шипиленко Г.В. працювали в колгоспі; Шевченко Р.В., Горб Т.П., Бебешко Н.Ф., Кремінь Н.М. - в школі-інтернаті; Остапенко В.Г., Вороніна Г.Ф., Середа Н.М. – в лікарні, Остапенко Н.М - в школі. Для них була проведена оглядова екскурсія. Гості переглянули також фотоальбом з історії села. Гості висловили подяку та бажання поповнити музей новими експонатами


26 квітня Україна вшановує тих, хто загинув рятуючи Україну від радіаційної катастрофи, тих, хто втратив здоров’я у боротьбі з невидимою смертельною загрозою для людства. Серед них були наші односельці: Ткаченко Аркадій Олексійович, Шевченко Володимир Ілліч та Кіданов Валерій Васильович.  Цього дня в музеї відбулися виховні години та тематичні бесіди.


Читай досягай

    Український інститут книги і Міністерство культури та інформаційної політики  ініціювали проєкт «2021 – рік  промоції читання». В рамках проєкту в шкільному музеї відбувся захід  «Читай – досягай». Учні заздалегідь прочитали статті з «Мелітопольського краєзнавчого журналу» про видатних людей, історію, культуру та природу нашого краю. Під час заходу вони поділилися враженнями про здобуту інформацію та значення такого видання. Більшість запрошених учнів-слухачів долучилися до обговорення та виявили бажання прочитати статті краєзнавчої тематики.


День Соборності України

Напередодні Дня Соборності України в музеї була проведена бесіда з старшокласниками «Боротьба українського народу за обєднання українських земель та державність».  Під час бесіди учні згадували історичні етапи боротьби , а керівник музею Хавер Н.П. познайомила учнів з боротьбою підпільників ОУН в Мелітопольському районі в 1942-1943 рр.  Вони займалися просвітницькою роботою; розповсюджували листівки в яких закликали боротися і проти Гітлера, і проти Сталіна; попереджали молодь про облави, під час яких фашисти хапали молодь для вивезення до Німеччини; влаштовували диверсії. Керував Мелітопольським проводом І.П.Курило-Кримчак. В с.Новомиколаївка також було підпілля ОУН, відомо про діяльність Івана Молодія, Івана Ротанчука та Надії Артюхової. В 1943 р. їм довелось  переховуватись від гестапівців, а після вигнання фашистів радянські каральні органи арештували і засудили  підпільників. Завдяки дослідженням історика Ю.І.Щура громадскість дізналася правду про діяльність ОУН на Запоріжжі.


Сільський Художник

Остапенко Олексій Макарович (1942-2018) народився в с.Новомиколаївка в багатодітній сімї. Батько загинув на фронті, мати працювала на фермі. Діти змалку зазнали  голод і холод, особливо в 1946-1947рр. Після закінчення школи Олексій почав працювати в колгоспі, потім служив у війську, навчався в МІМСГу. Багато років працював інженером-електриком в колгоспі. Вже у зрілому віці почав малювати звичайним олівцем, а потім спробував олійними фарбами, аквареллю. Його починання підтримувала дружина Тетяна Василівна і сини Олег та Олексій. Олексій Макарович малював пейзажі, марини, натюрморти, портрети, картини історичної тематики. В шкільному музеї неодноразово проводились виставки робіт художника, який кожного разу дарував  свої картини музею.

О.М.Остапенко під час персональної виставки в Мелітопольському

 

краєзнавчому музеї (2012)

             О.М.Остапенко під час виставки в шкільному музеї (2014)



Всесвітній День Української Хустки

7 грудня у світі відзначають День української хустки. Хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

До Всесвітнього Дня Української Хустки вихованки гуртка «Юні краєзнавці» БДЮТ Мелітопольської РР, який працює на базі Новомиколаївського краєзнавчого музею,   приєднались до флешмобу #Українська Хустка.


До дня Збройних Сил України

в музеї проведено бесіди та екскурсії 

для учнів 9-11 класів



  В останню суботу листопада Україна вшановує

 жертв Голодоморів

1921-1923

1932-1933

1946-1947років

 

Цього року, в звязку з пандемією, не було масових заходів із залученням свідків Голодомору.  Староста с.Новомиколаївка  В.Л.Засядько вручив продуктові набори М.З.Василенко, І.М.Остапенко та Н.М.Федченко. Разом з ним, односельців поважного віку, яким вдалося вижити в 1932-1933 рр., вшанувала керівник шкільного  музею Н.П.Хавер.


Силач з Новомиколаївки

4 листопада 1944 року народився Василь Васильович Горб - Майстер спорту СРСР з вільної боротьби (1966 р.), чемпіон Запорізької області з гирьового спорту в 70-х – на початку 80-х років, Майстер спорту УРСР(1978 р.), Майстер спорту СРСР (1979р.), неодноразовий рекордсмен та триразовий чемпіон України, переможець та призер Всесоюзних змагань (Львів, Біловодськ,  Клайпеда) з гирьового спорту


Нагороди В.В.Горба.


25-26 жовтня –День визволення с.Новомиколаївка

В ці осінні дні 1943 року в жорстоких боях танкісти 79 танкової бригади та стрільці 346 Дебальцевської  дивізії 4 Українського фронту визволяли наше село. Важкі 2 роки і 20 днів окупації закінчилися. Та до кінця війни було далеко: 1,5 року в тилу важко працювали, а на фронті гинули наші земляки.

Відеофільм до 9 травня 

Відеролик  до визволення села

Електронна адреса: novom-shkola@ukr.net

Дизайн сайту: kolesnikov-artem@mail.ua

 

 

Контактний телефон: 0619-498-445